picture

Premiile SUNETE

  • Premiile SUNETE
  • mai multe
  • 1 noiembrie 2014
  • 20:00
Cumpără Bilete
1889
.
Recomandă Favorite

Premiile Sunete, singurele premii autentice și independente din România, vă cheamă la un exercițiu de libertate

Există 10 categorii de premii. Nominalizații sunt trecuți în ordine alfabetică. 

Votanții sunt EXCLUSIV persoane din industria muzicală (case de discuri, radio, tv, presă scrisă, online, artiști, organizatori evenimente etc.)

1. Best New Comer 
- Basska
- Loungerie II
- Pinholes
- Roadkill Soda
- Theory of Mind
- Velosonics
- Yelllow

2. Best Alternative
- Byron
- Grimus
- Kumm
- Les Elephants Bizzares
- Robin and the Backstabbers
- Travka
- Urma

3. Best Rock 
- Coma
- Days of Confusion
- Implant pentru refuz
- Luna Amară
- OCS
- Toulouse Lautrec
- Vița de Vie

4. Best Hip-hop
- Afo
- CTC
- Omu' Gnom
- Parazitii
- Raku
- Shadowbox
- Subcarpați

5. Best Electro 
- Aria Urbană
- Brum
- Danaga
- Golan
- Karpov not Kasparov
- Silent Strike
- Șuie Paparude

6. Best DJ
- Charlie Boy
- DEX
- Dj Albu
- DJ Undoo
- DJ Vasile
- Planet H
- Vlad Dobrescu

7. Best New Jazz 
- Aylin and the Charmes
- Balako
- Berti Barbera & Nicu Patoi
- CuB
- Javra
- Mara and KSA
- Moonlight Breakfast
- TipTil

8. Best Video
- Coma – Chip
- Golan – Promises
- Grimus – High
- OCS – Caută
- Sensor – You Give
- Vlad Dobrescu – Globul de cristal
- Vunk – Ne facem auziți

9. Best Album
- Alexandrina – Flori de spin
- Byron – Melancolic
- Grimus – Emergence
- ROA – System of Sound
- Theory of Mind – Theory of Mind
- Sebastian Spanache Trio – A Pasha's Abstinence
- Shadowbox – 100Hz
- Subcarpati – Pielea de gaină

10. Best Festival
- Artmania
- Balkanik Fest
- Electric Castle
- Folk You
- Rockstadt
- Summerwell
- Sunwaves

+++ încă 3 premii onorifice din partea redacției SUNETE.

Live acts:

Nopame, Javra, YellLow, Theory of Mind, AFO (Freestyle Show), Golan, Coma, Omul cu șobolani.

Pret bilete - 25 lei online, 30 lei în ziua evenimentului la club.

Comentarii