picture

Radio Music TV - line-up-ul hotărât de fani

  • Radio Music TV - line-up-ul hotărât de fani
  • Alternative Rock
  • Arenele Romane
  • 31 ianuarie 2015
  • 19:00
1223
.
Recomandă Favorite

Cea de-a treia ediţie a super show-ului Radio Music TV va avea loc sâmbătă, 31 ianuarie, de la ora 19:00, la Arenele Romane (cort încălzit), cu intrare liberă.

Cea de-a treia ediţie a super show-ului Radio Music TV va avea loc sâmbătă, 31 ianuarie, de la ora 19:00, la Arenele Romane (cort încălzit), cu intrare liberă, iar trupele care vor urca pe scenă au fost alese chiar de către fani!

 

Pentru ce-a de-a treia ediție a Radio Music TV, publicul a putut decide care dintre cele 20 de tinere trupe românești înscrise în competiție va cânta în cadrul maratonului muzical. 

 

Peste 2.000 de fani și-au exprimat opţiunile în cadrul perioadei de votare, iar primele 8 trupe, care au strâns cele mai multe voturi, sunt: LeXem     (cu 261 de voturi), Damage Case (cu 190 de voturi), Agora (cu 168 de voturi), The Kryptonite Sparks (cu 158 de voturi), Harlequin Jack (cu 129 de voturi), BRUTE și Andrei (cu 121 de voturi), Up To Eleven (cu 120 de voturi) și Just Another Lie (cu 116 voturi).

 

Procesul de stabilire a line-up-ului final al Radio Music TV 3 a avut loc în două etape. În prima perioadă, care s-a desfăşurat între 21 octombrie – 13 noiembrie 2014, tinerele trupele româneşti de hip hop, dance, electro sau folk au avut posibilitatea să se înscrie pe platforma RMTV şi să concureze pentru câştigarea şansei de a cânta live la Bucureşti. În cea de-a doua etapă, derulată în perioada 13 noiembrie 2014 – 11 ianuarie 2015, pasionaţii de muzică au putut vota cele 8 formaţii care vor urca pe scena Radio Music TV.

 

Invitaţii speciali ai celei de-a treia ediții a Radio Music TV sunt: Dragoş Bădoi, Changing Skins şi The Speakers.

 

 

 

Program Radio Music TV, ediția 3:

19:00 – 19:20 – LEXEM

19:30 – 29:50 – BRUTE şi Andrei

20:00 – 20:20 – HALO

20:30 – 20:50 – Damage Case

21:00 – 21:20 – Just Anothe Lie

21:30 – 21:50 – Agora

22:00 – 22:20 – Up to Eleven

22:30 – 22:50 - Harlequin Jack

23:00 – 23:20 - The Kryptonite Sparks

 

Invitaţi speciali:

23:15 – 23:45 – Changing Skins

00:00 – 01:00 – The Speakers

01:00 – 02:00 – Dragoș Bădoi

DJ LEO before & after

Comentarii